New

ERGÜN DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

ERDOOR

WOODEN COMPOSITE DOOR

E / 5 Çevre Yolu Üzeri 31440 Kırıkhan / HATAY
31000 / HATAY /
Turkey

Opening hours
Sunday Closed
Monday Open
8:30 AM — 5:30 PM
Tuesday Open
8:30 AM — 5:30 PM
Wednesday Open
8:30 AM — 5:30 PM
Thursday Open
8:30 AM — 5:30 PM
Friday Open
8:30 AM — 5:30 PM
Saturday Open
8:30 AM — 12:00 PM

News ERGÜN DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

News

Company information ERGÜN DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Presentation

.Of wood that has been used for centuries to tell the story we set in 2011 and is constantly changing. Wood composite doors and skirting, we have entered into the production in this sector, we are exporting to 25 countries with 250 employees . Our 15.000 m2 factory in Turkey, as well as in Algeria, we are continuing our production ; This allows it to be an important player in the global market. In our office, and our growing warehouse structure with daytime days in Iraq thanks to Iranian, Africa and the Middle East in a short time has become the largest manufacturer of composite doors. We work at every stage of production and marketing religious; we are expanding our product range every day. This wide product range with different types of doors, skirting, decks and marketing we are producing PVC plates . The satisfaction of our customers and “regional power” our goal of becoming-based approach to our commitment, motivation and passion that we continue our activities.

General Information

Year established 1997
Registration no 3580294652
Type of company Head Office - Distribution Center - Factory - Registered Office - Sales Office - Warehouse
Website http://www.erdoor.com.tr

Brands

 • ERDOOR  (Producer, Distributor / Exporter)

  Yüzyıllardan beri süregelen ve zaman geçtikçe farklı şekillere bürünen ahşabın hikâyesini evlerinize taşımak için 2011 yılında yola çıktık. Ahşap kompozit kapı ve süpürgelik üretimiyle ilk adımlarımızı attığımız sektörde bugün toplamda  250 çalışanımızla 25 ülkeye aktif ihracat gerçekleştirmekteyiz.

  Türkiye'de bulunan  15.000 metrekarelik fabrikamızın yanı sıra Cezayir'de de üretim yapmakta ve bu sayede yerel ve uluslararası pazarda söz sahibi olmaktayız. 

  İran'daki ofisimiz ve  Irak'ta bulunan depomuz ve günden güne büyüyen yapımızla kısa sürede  Afrika ve Ortadoğu’daki en büyük kompozit kapı komponentleri üreticisi olma özelliğini taşımaktayız. 

  Üretim ve pazarlama sürecinin her aşamasında büyük bir özveriyle çalışıyor, üretim yelpazemizi gün geçtikçe genişletiyoruz. 

  Geniş ürün yelpazemiz ile kapı çeşitlerinin yanında  süpürgelik, deck, pvc levha ve kompozit prefabrik üretimi ve pazarlamalarını gerçekleştiriyor,  "bölgesel güç olma" konusundaki gayemiz ve müşteri memnuniyetini esas alan anlayışımızla çalışmalarımızı canla, başla ve büyük bir sevgiyle sürdürüyoruz.

Company's Videos

Export

Area : Worldwide, Middle East, West. Europe, Asia-Pacific, Africa, North America, Central Asia
Country : United States, Azerbaijan, Bahrain, Algeria, United Arab Emirates, Congo, the Democratic Republic of the, Morocco, Ivory Coast, Ghana, Saudi Arabia, Qatar, Kuwait, United Kingdom, Oman, Tunisia

Key figures ERGÜN DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Employees

 • On site

  Not declared 

 • Company

  100-249 Employees

Video ERGÜN DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

News ERGÜN DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Mar 10 2019
Organize an event

The Big 5 Saudi

Location: Jeddah